Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor - Stephenie Meyer

27. 7. 2013

 Stephenie...

O The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide:

"Moje nejoblíbenější část je upíří historie. Je tam hodně nového. Alicin příběh je jen jedním z těch, které dosud nebyly prozrazeny. Myslím, že fanoušci budou překvapeni, jak zábavný je příběh Victorie."

O tom, jestli někdy bude psát další knihy o Belle a Edwardovi:

"Ten příběh byl už jednou vyprávěn a já pochybuji, že budu někdy psát sérii se stejnými postavami."

O možnosti dokončení Midnight Sun (Půlnoční slunce - Stmívání z pohledu Edwarda):

"Já doufám, že jednou ano, protože vím, že lidé chtějí číst knihu z jeho pohledu. Je jedno jakou knížku ještě kdy vydám, oni budou pořád chtít Midnight Sun, ale právě teď prostě nepíšu o upírech."

Něco o knize, která by mohla vyjít jako další:

"Je to fantasy, které se odehrává v jiném světě, kde lidé používají luky, šípy a meče. Je tam trochu magie, ale jen velmi omezená forma. Postavy jsou lidé, někteří mají kouzelnou moc, někteří ne. Je to dost temné. Lidé umírají. Hlavní postavou je sedmnáctiletá dívka, která je docela cool."

O dalších knihách, které by mohla dokončit a vydat:

"Když jsem vyrůstala, byla jsem posedlá mořskými pannami. Mám velmi propracovaný námět na knihu. Momentálně na tom nepracuji, ale cítím, že to bude něco velkého. Bude to tisícistránkové."

O druhé knize trilogie pro dospělé The Host:

"Mám napsaný námět a první dvě kapitoly. Musím se do toho dostat."

O hodně očekávané svatbě Edwarda a Belly, která ještě nebyla natočena, ale na Kristen již byly upravovány přísně utajované svatební šaty:

"Je to takový zajímavý mix," říká Meyer. "Mají staromódní nádech, ale zároveň jsou moderní. Jsou opravdu krásné. A pak na Kristen - ach, v šatech vypadá úžasně - a v těhle šatech vypadá ladně a neuvěřitelně."

O práci s Pattinsonem a Lautnerem:

"Rob je spíš jako Jacob než jako Edward. Je trhlý, vtipný a nic neřeší. On se ale dokáže změnit takhle snadno (luskne prsty), když je potřeba Edwarda. Taylor je ten, s kterým se stýkáme nejvíce. Je jako zábavný, šťastný Jacob.

O její rožšírené roli koproducentky dvou posledních filmů:

"Velkým rozdílem je to, že jsem tam a vidím všechno. Cítím, že jsem z filmů (Breaking Dawn) viděla hodně a opravdu rozumím tomu, jak to bude vypadat. Ale pořád je tam hodně kompromisů. To se nezměnilo. Není to nějaká obrovská změna, ale mám producentské zásluhy, což je bláznivé."

O tom, jestli Renesmee, poloupír, dcera Edwarda a Belly, může mít děti:

"To je otázka, na kterou si vyhrazuji právo neodpovídat, protože je tu pořád šance, že se vrátím k jejich příběhu."

Od října do poloviny února se Stephenie a její manžel Pancho i synové Gabe (13), Seth (10) a Eli (8) přestěhovali z Arizony do Baton Rouge. Ti se s ní pak sbalili a přestěhovali se do Vancouveru, kde natáčení končí někdy v dubnu.

"Přivezla jsem si s sebou celou zoo, zahrnující psa i učitele," říká Meyer. "Věděla jsem, že nemohu být producentem a nebýt tam. A tak jsem do toho prostě šla."

O Kristen jako upírce:

"Ona stvořila novou postavu. Byla jsem opravdu ohromená. Viděla jsem ji jen jako (lidskou) Bellu a ona ji změnila tím správným způsobem - ani se mnou nemusela mluvit. Poznala to. Zná svoji postavu tak moc dobře. Má opravdu velmi dobré instinkty, vypadá úžasně."

O tom, jak by první část Breaking Dawn mohla končit:

"Když Bella otevře oči jako upír. Tak to bylo natočeno. Pořád to mohou udělat jinak, ale myslím, že tohle je taková hlavní představa. Dostat se do toho stádia už v prvním filmu. Pak máte všechen čas světa prozkoumat ty vzrušující první chvíle upírského života."

O porodu Renesmee, který je v knize popisován jako strašný a děsivý:

"Viděla jsem jen hrubý sestřih a tam drobnosti ještě chybí, ale nemám pocit, že je to příliš názorně vylíčené. Nevidíte to, ale víte, co se děje. Je to procítěné. Ale není to jako vystřižené z hororu. Je tam krev. Pravděpodobně nejvíc krve, co jste viděli v celé sérii. Ale všechno je zatím polovičaté, uvidíme ve finální verzi."

O tom, až filmová zpracování Twilight skončí:

"Já nevím, kdy to dopadne na mě," říká. "Ale vím, že až to přijde, budu vzlykající uzlíček na podlaze."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář