Jdi na obsah Jdi na menu
 


Robert Pattinson (Edward Cullen)

25. 7. 2013

 Rodné jméno : Robert Thomas-Pattinson

Datum narození : 13.května 1986

Místo narození : Londýn,Spojené království

S herectvím začal ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company vLondýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel takémodeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu podle ságy o Nibelunzích Království prstenu a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoonovou. Hrál také ve filmu The Woman Before in May(2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

V roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. (Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.)

V roce 2008 si zahrál roli upíra Edwarda Cullena ve filmu Twilight sága: Stmívání(Twilight). Tato role mu přinesla velkou popularitu. V březnu roku 2009 začal Pattinson natáčet pokračování ságy Stmívání s názvem Twilight sága: Nový měsíc (New Moon). Tento film přišel do kin v listopadu 2009. Dále byla natočena pokračování Zatmění a dvoudílný Rozbřesk. Vystupoval zde po boku o dva roky mladší herečky Kristen Stewartové, s níž pak nějakou dobu žil.[1]

Pattinson také v roce 2010 natočil film Nezapomeň na mě a o rok později účinkoval v titulní roli filmové adaptace klasického románového dramatu Miláček (Bel Ami).

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář